Bydgoskie klimaty w najlepszym wydaniu dla każdego. Otwórz na nie swój umysł!

Nie jesteś zalogowany na forum.

MonsterTRUCK
Użytkownik
Lokalizacja: Braniewo
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 58

Jakie trendy panują w namingu?

Co niemiara osób ma przyciągające nazwy swoich firm. Wybierając je powinniśmy kierować się różnorakimi rzeczami, jak chociażby to, aby nazwa ta intrygowała bądź była banalna do zapamiętania. W ostatnim czasie trafiłem w necie na artykuł zatytułowany naming company. Akurat świetnie wyszło, ponieważ bardzo potrzebna była mi profesjonalna nazwa dla firmy budowlanej. Już wszystko było gotowe i na dniach bardzo chciałem otworzyć to przedsiębiorstwo, ale niestety kłopot z nazwą rozwalił mnie. W końcu wybłagałem o wsparcie przyjaciół oraz bliskich. Wspólnym wysiłkiem daliśmy radę coś stworzyć. Ale powiem, że to nie było takie proste jakby mogło się wydawać.

Offline

TedyPanter
Użytkownik
Lokalizacja: Kostrzyn
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 29

Odp: Jakie trendy panują w namingu?

Tak samo przebrandowienie (tutaj więcej o zagadnieniu: pomysł na nazwę firmy ) jak też tworzenie nazw produktów mięsnych (chociażby) to sfery, które wręcz należy analizować z fachowcami. Skończył się czas impo-eksportów i innych mordziaków bez szyi, bo teraz klient baczy na wszystko. Jeśli dasz np. jadłodajni nędzną nazwę, to żaden klient nie odważy się do ciebie zawitać w strachu przed zatruciem lub egzemą. Stąd ważcie zwroty i określenia, szanowni rozmówcy!

Offline

ZygoTA
Użytkownik
Lokalizacja: Sopot
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 6

Odp: Jakie trendy panują w namingu?

Moim skromnym zdaniem ciekawa nazwa dla firmy komputerowej np. to kwestia wręcz podstawowa. Wspominali o tym niedawno na wykładach, które ufundował nam nasz szacowny dyrektor. Zajmujemy się np. doradztwem dedykowanym dużym podmiotom, toteż tego typu tematy są dla nas wielce ważne. Od siebie mogę także dodać, ze renaming to niezły koncept, pod warunkiem, że dawna nazwa jest mało fortunna.

Offline

mleczarz76
Użytkownik
Lokalizacja: Zakopane
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 28

Odp: Jakie trendy panują w namingu?

W ówczesnych czasach możemy sądzić, że skonstruowanie takiej rzeczy jak nazwy dla firm to nic łatwiejszego. Tak tylko nam się może wydawać. Wystarczy, że weźmiemy się za to i za chwilę wychodzi na jaw, że tak banalnie nie jest. Wiem to z własnego doświadczenia. Otwierałem spółkę i przyznam szczerze, że długi czas zastanawiałem się jak jej dać nazwę. Potrzebna mi była pomysłowa nazwa dla firmy transportowej. Zależało mi na tym, by była banalna ale też zachęcała kupców do sprawdzenia jej. Trudny miałem kłopot. Walczyłem, wymyślałem i w końcu się udało. Łącząc wszystkie pomysły najbliższych utworzyliśmy interesującą nazwę firmy, ale tak czy inaczej to było ciężkie zadanie.

Offline

Forum oparte na FluxBB